Wizyta w Telewizji Regionalnej

Dodane przez: WTZ_Debica

W dniu: 2015-08-28 09:34:55

    W ramach realizacji zadań rehabilitacyjnych rozwijających umiejętności zawodowe naszych Uczestników,  najbardziej zainteresowane dziennikarstwem osoby, mogły zapoznać się „od środka” z tajnikami tego atrakcyjnego  zawodu.
 
 
     Dzięki uprzejmości pracowników Telewizji Regionalnej, nie tylko zwiedziliśmy  interesujące nas miejsce, przyglądając się z bliska warsztatowi pracy reporterskiej i montażowej, ale co najważniejsze – mieliśmy niepowtarzalną  okazję, aby nagrać swoje własne, autorskie audycje. Dzięki temu doświadczeniu mamy już za sobą etap wstępny pracy z kamerą. Teraz już doskonale wiemy, jak trudne jest wypowiadanie się do mikrofonu i  siadanie przed kamerą – ale i też wiemy jak ciekawa może być praca dziennikarska, i że warto się tego zawodu próbować uczyć,i w nim doskonalić.

Aktywnie w Bobrowej Woli

Dodane przez: basia/para

W dniu: 2015-08-28 07:57:26

  Pomimo tego, że wakacje nieubłaganie dobiegają końca, pogoda sprzyja aktywności na świeżym powietrzu. Tym razem postawnowilismy zarazić naszych przyjaciół ze Świetlicy w Bobrowej Woli pasją do gry w bule. 

  Udało się!! laughlaughlaugh  Dzieciaki były zachwycone, a my pełni zadowolenia ze sprawionej im radości wink

 

Odnowiony, odświeżony...

Dodane przez: basia/para

W dniu: 2015-08-27 11:53:56

  Dobiegły końca prace związane z odnawianiem elewacji budynku naszych Warsztatów. Na etapie końcowym są obecnie jeszcze prace upiększające, mowa m.in. o malowaniu barierek i czyszczeniu kostki brukowej wokół budynku.

  Inwestycja przebiegła bardzo sprawnie a wszystko za sprawą naszych dwóch, bardzo dobrze zorganizowanych pracowni smiley Mowa o chłopcach z grupy Techniczno – stolarskiej oraz Ekologicznej. 

 

Z ceramiką na "Ty"

Dodane przez: basia/para

W dniu: 2015-08-24 14:12:39

  Praca z gliną bardzo dobrze wpływa na harmonijny rozwój dzieci. Wycisza, uczy skupienia i cierpliwości. Zgniatanie, ugniatanie i wałkowanie gliny zaspokaja naturalną potrzebę dziecka, przygotowuje w ten sposób rękę do nauki pisania. Znakomicie stymuluje i rozwija układ nerwowy. Rozwija wyobraźnię, zdolności manualne, ekspresję plastyczną, a poza tym, a może przede wszystkim jest wspaniałą zabawą i sprawia dzieciom autentyczną frajdę!

  Taką frajdę mieliśmy podczas integracyjnego spotkania z dziećmi ze Świetlicy w Bobrowej Woli. 

 

Przyroda jest paliwem dla duszy…

Dodane przez: basia/para

W dniu: 2015-07-21 21:58:21

  Gdy czujemy się pozbawieni sił, często sięgamy po kubek kawy. Jednak znacznie lepszym sposobem na dodanie sobie energii jest kontakt z naturą. Człowiek w dzisiejszych czasach bardzo zaniedbuje i ogranicza swój kontakt z przyrodą. Wielka to szkoda gdyż przebywanie na łonie natury przynosi wiele korzyści. Kontakt z przyrodą daje nam siły witalne i energię, a także wzmacnia naszą odporność.

  Wymarzonym miejscem do „naładowania baterii” jest z pewnością Ranczo Pstrągowa (kliknij) które mieliśmy okazję podziwiać podczas wycieczki. W tym miejscu można się zakochać heart

 

stat4u