Kolejny raz docenieni!

Dodane przez: basia/para

W dniu: 2015-11-24 08:09:03

  Od 5 lat Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych w ramach Konkursu na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku wyróżnia i promuje firmy społeczne, które wyróżniają się pod względem sprawności prowadzenia działalności rynkowej oraz realizują istotne społeczne cele, przyczyniając się do rozwiązywania lub niwelowania zdefiniowanych problemów społecznych. Celem Konkursu jest pokazanie, że taka działalność jest możliwa i potrzebna.

  Taką właśnie działalność prowadzi Stowarzyszenie RADOŚĆ. Za tą piękną inicjatywę otrzymaliśmy Wyróżnienie Specjalne TISE, które jest dla nas niesamowicie ważne, ponieważ pokazuje, że to co robimy MA SENS yes yesyes

 

Przyjaciele Zaczarowanego Ptaszka to My!

Dodane przez: basia/para

W dniu: 2015-11-20 09:18:26

  Z ogromną dumą śpieszymy donieść, iż  Stowarzyszenie RADOŚĆ otrzymało honorowy tytuł Przyjaciela Zaczarowanego Ptaszka. 

  Gala wręczenia nagród odbyła się w dniu 16 listopada podczas uroczystego spotkania w Telewizji Polskiej, w obecności organizatorów Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty, przedstawicieli mediów oraz zaproszonych gości. Całe wydarzenie prowadziła Anna Dymna. Nagrody w imieniu Stowarzyszenia odebrali uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Dębicy w towarzystwie pani Kierownik WTZ - Marioli Kądzielawy. 

Wodne zmagania

Dodane przez: basia/para

W dniu: 2015-10-20 08:36:57

  Sukcesem naszych pływaków zakończył się V Ogólnopolski Mityng Pływacki Osób Z Niepełną Sprawnością organizowany przez Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II oraz Fundację Rozwoju Edukacji, Pracy i Integracji w Tarnowie.

  To niesamowite wydarzenie, pokazało nam prawdziwe oblicze osób niepełnosprawnych, ich wrażliwość, osobowość, możliwości. Wszyscy zawodnicy z ogromną motywacją, zacięciem i zaangażowaniem podeszli do zawodów - ich skupione twarze, spięte w oczekiwaniu na start ciała, wzrok, którym ogarniali kibiców czerpiąc z ich aplauzu i uznania energię do swoich pływackich wyczynów... W każdej z konkurencji zawodnicy dali z siebie wszystko! Na oczach kibiców i swoich kolegów pokonywali własne ułomności, walczyli ze słabościami, a wysiłkiem i zaangażowaniem maskowali niedoskonałości. Zobaczyliśmy najprawdziwszą w świecie radość i satysfakcję przybraną okrzykami, gestami, podskokami pełnymi pozytywnej energii. Nie miało znaczenia, kto wygrał. Ważne było, że dopłynęli, pokonali swoją niepełnosprawność... Był to obraz pięknego współzawodnictwa ”fair play”, jakiego życzymy sobie w każdym sporcie.

Ziemniaczane święto

Dodane przez: basia/para

W dniu: 2015-10-09 13:45:31

  „Zdrowie poprzez ruch” – pod takim hasłem w pierwszych dniach jesieni odbyła się zabawa, której głównym bohaterem był ziemniak. 

  Na uczestników imprezy czekały także liczne zabawy, gry i konkursy. Nie zabrakło też konkurencji sportowych. Wszystko to na  świeżym powietrzu w otoczeniu doskonałej pogody. Głównym sponsorem imprezy był Urząd Gminy miasta Dębica, któremu serdecznie dziękujemy.

 

Artysta jest źródłem dzieła.

Dodane przez: basia/para

W dniu: 2015-10-02 12:03:48

  Inaczej być nie może! Cała masa owych dzieł wyszła spod naszych rąk podczas Artystycznych Spotkań Niepełnosprawnych Twórców, które odbył się w dniach 28.09 – 01.10. 2015 r. w Bartkowej nad Jeziorem Rożnowskim.

  Takie spotkania to oprócz dokonań artystycznych wspomagających proces rehabilitacyjny, także doskonały sposób na samotność, zapomnienie o chorobie, poznanie nowych ludzi, zwiedzanie ciekawych miejsc, odkrywanie siebie i doskonalenie swego warsztatu. Entuzjazm, wdzięczność, wspólna radość tworzenia tylko umacniają w przekonaniu, że jest to pomysł trafiony i wart kontynuowania.

 

stat4u