Jesienna poezja koloru...

Dodane przez: bp

W dniu: 2014-10-31 09:25:57

  I znowu nadeszła... Z jednaj strony piękna, radosna i kolorowa, z drugiej smutna, ponura, deszczowa... Różnie bywa. Jesień - bo o niej mowa, jaka by nie była, napawa nas ekspresją twórczą...

  W dniu 29 października 2014 r. odbyło się podsumowanie XIII Gminnego Konkursu “Jesień - Bogactwo Kolorów” zorganizowanego przez Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie. Rozdanie nagród oraz pokonkursowa wystawa miała miejsce w zabytkowym Dworku w Straszęcinie. Gratulujemy zwcięzcom - Basi Biały oraz Bogdanowi Srzeleckiemu, którzy zdobyli pierwsze miejsce oraz Bogusi Biały za zdobyte wróżnienie. 
 

Teatr jest energią…

Dodane przez: bp

W dniu: 2014-10-24 10:29:52

  Czym jest teatr? Oto jest pytanie… – parafrazując najsłynniejszy monolog w historii literatury. Każdy ma swoją definicję teatru. A czym zatem jest terapia poprzez teatr? To już trudniejsze pytanie. Szczególnie wtedy kiedy na wyniki jej działania przyjdzie nam poczekać jakiś czas…

  Wyjazdy na przeglądy i festiwale dają nam wszystkim możliwość spotkania z innymi osobami: pełnosprawnymi i niepełnosprawnymi. To okazja do wymiany doświadczeń, energii jak również sprawdzenia własnych możliwości. Tak było i tym razem, podczas XII Festiwalu Twórczości Artystycznej Warsztatów Terapii Zajęciowej "I ja potrafię być aktorem", który jak co roku odbył się w Rzeszowie.

 

Wiedzę zdobywamy od innych…

Dodane przez: bp

W dniu: 2014-10-23 09:29:46

  W ramach usług doradcy zawodowego oraz warsztatów aktywnego poszukiwania pracy, udaliśmy się z wizytą do fimy  - pioniera w produkcji mebli na indywidualne zamówienie w regionie. 

  Wiedzę oraz praktyczne porady jakie tam otrzymaliśmy, z pewnością pomogą nam w ewentualnym wyborze stanowiska pracy, pomocy w adaptacji na owym stanowisku oraz adaptacji społecznej. 

Serdecznie dziękujemy firmie  za poświęcony

                         (kliknij)

czas oraz profesjonalne doradztwo.

  

„Jesteś lekiem na całe zło”

Dodane przez: WTZ_Debica

W dniu: 2014-10-21 07:13:48

       Anię Mańkowską mieliśmy możliwość poznać bliżej już w roku  2009 jako  koleżankę z działającego przy Stowarzyszeniu „Radość” Ośrodka w Korzeniowie. Po zakończeniu projektu, została jedną z nas – uczestniczką Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dębicy. 20 października 2014, o godzinie 14.00, na Cmentarzu Komunalnym spotkaliśmy się z nią… i pożegnali  po raz ostatni!
 
 
        Niespodziewana śmierć Ani (15 października) zaskoczyła nas wszystkich. Łącząc się w smutku przeżywanym przez Jej najbliższych zapewniamy, że pozostanie Ona w naszej pamięci, jako ciepła, uśmiechnięta i pełna iskierek humoru koleżanka – nasza koleżanka Ania! Droga Aniu! Byłaś dla nas tym, o czym śpiewałaś w swojej ulubionej piosence – „lekiem na całe zło”… i taką Cię zachowamy w naszych sercach!

"Telefon 112"

Dodane przez: WTZ_Debica

W dniu: 2014-10-21 07:04:20

       14 października 2014r, na naszych Warsztatach w ramach zajęć dodatkowych, odbyło się przedstawienie teatralne pt:"Telefon 112" w wykonaniu grupy aktorów z "Teatru w walizce" z Tarnowa. Dzięki temu widowisku uczestnicy zapoznali się jak właściwie korzystać z alarmowej linii 112.
 
stat4u