Artysta jest źródłem dzieła.

Dodane przez: basia/para

W dniu: 2015-10-02 12:03:48

  Inaczej być nie może! Cała masa owych dzieł wyszła spod naszych rąk podczas Artystycznych Spotkań Niepełnosprawnych Twórców, które odbył się w dniach 28.09 – 01.10. 2015 r. w Bartkowej nad Jeziorem Rożnowskim.

  Takie spotkania to oprócz dokonań artystycznych wspomagających proces rehabilitacyjny, także doskonały sposób na samotność, zapomnienie o chorobie, poznanie nowych ludzi, zwiedzanie ciekawych miejsc, odkrywanie siebie i doskonalenie swego warsztatu. Entuzjazm, wdzięczność, wspólna radość tworzenia tylko umacniają w przekonaniu, że jest to pomysł trafiony i wart kontynuowania.

 

Magiczna historia na tafli lodu

Dodane przez: basia/para

W dniu: 2015-10-02 08:14:40

  Lodowisko to miejsce magiczne i z pewnością dość nietypowe aby oglądać na nim spektakl. A jednak i na lodzie się da! laugh Oto pragniemy przedstawić Państwu foto relację z Rewii na lodzie, opartej na motywach baśni Braci Grimm pt. „Kopciuszek” w której mieliśmy okazję wziąć udział.

  Wielki ukłon w stronę Uczniowskiego Klubu Łyżwiarstwa Figurowego Mors za tak piękne przygotowanie widowiska. Wrażenia są niezapomniane. 

 

Sok, który warto mieć zimą w spiżarni

Dodane przez: basia/para

W dniu: 2015-09-30 11:02:20

  Jest kilka powodów dla których warto pomęczyć się samemu i zrobić sok z owoców bzu czarnego. Po pierwsze jest banalnie prosty w przygotowaniu. Po drugie sok dostępny w sklepie zawiera jedynie do 35% naturalnego soku z owoców czarnego bzu i ogromne ilości cukru. Po trzecie właściwości lecznicze owoców czarnego bzu są naprawdę imponujące i sprawiają, że staje się on podstawą każdej domowej apteczki.

 Dlatego i my postanowiliśmy mieć go w swoich zapasach. 

 

3 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim dla Katarzyny Pawełko

Dodane przez: basia/para

W dniu: 2015-09-28 12:47:13

  Z ogromną radością przyjęliśmy informacje o wynikach w 22 Ogólnopolski Konkursie Literackim Prozy i Poezji dla osób niepełnosprawnych. Spośród 223  nadesłanych prac przez 75 autorów, które wpłynęły  na konkurs poezji i 38 prac 37 autorów, które wpłynęły na konkurs prozy, nasza uczestniczka Katarzyna Pawełko zdobyła 3 miejsce w kategorii prozy.

  Kasia zadebiutowała utworem pt.” Los na loterii”, w którym porusza waży dla niej i dla nas temat- osób niepełnosprawnych. Sama autorka mówi o sobie „ Jestem początkującą pisarką, bardzo interesują mnie tematy społeczne, a w nagrodzonym utworze poruszam tematy niepełnosprawności i wiary. Piszę od I kl. Gimnazjum, ale do tej pory pisałam do szuflady. Od ok. pół roku uczęszczam na zajęcia literackie, które prowadzi Pani Ewa Podolska. Jestem jej ogromnie wdzięczna, ponieważ dzięki niej moje utwory ujrzały światło dzienne i zostały docenione przez profesjonalne jury z czego jestem bardzo dumna”. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Aktorem się bywa, człowiekiem się jest…

Dodane przez: basia/para

W dniu: 2015-09-28 11:47:55

  Znów mieliśmy okazję być aktorami podczas Festiwalu Twórczości Artystycznej Warsztatów Terapii Zajęciowej „I ja potrafię być aktorem”, który już po raz trzynasty odbył się w Rzeszowie.

  Główny cel Festiwalu to pokazanie do czego zdolni są niepełnosprawni. To także okazja do pokonywania barier i granic między sprawnymi a niepełnosprawnymi. 

 

stat4u